logotype
image1 image2 image3

Aktualności

21.07.2017 r.

Poniżej zamieszczony nowy formularz Szczegółowego budżetu mikroprojektu, który jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis.
Nowy formularz obowiązuje od 4. naboru, który kończy się z dniem 31.10.2017 r.

Nowy formularz szczegółowego budżetu mikroprojektu >>> do pobrania

05.07.2017 r.

Szanowni Państwo,

W dniu 22 czerwca 2017r. (czwartek) w Kłodzku w Sali Koncertowej Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyło się  szkolenie z realizacji i rozliczania mikroprojektów Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Poniżej przedstawiam link do prezentacji z tego szkolenia :

https://drive.google.com/drive/folders/0B9WDtCWqLG9HbXRlSDJObmNwTG8?usp=sharing              

 

03.07.2017 r.

Szanowni Państwo,

W zakładce Biuletyn Euroregionu Glacensis zamieszczono kolejny numer Biuletynu 2-2017, polsko-czeskiego kwartalnika, który prezentował będzie m.in. najciekawsze atrakcje turystyczne wybranego regionu, propozycje wycieczek rowerowych oraz pieszych wędrówek, propozycje imprez, które warto w najbliższej okolicy odwiedzić, informacje o Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis, a także pomoże znaleźć właściwego partnera poprzez redagowanie nowej rubryki: Poszukiwanie partnerstw, w której będą przedstawiani kandydaci do współpracy.

Zbliża się czas urlopowy, mamy więc nadzieję, że nasz Biuletyn będzie dla Państwa ciekawą lekturą, inspiracją i zachętą, aby korzystać z uroków polsko-czeskich terenów przygranicznych.

23.06.2017 r.

Szanowni Państwo,

przedstawiamy link do pobrania Podręcznika dla Beneficjenta Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis wraz z załącznikami

https://drive.google.com/drive/folders/0B9WDtCWqLG9HZkVoN01kVXN3Y3c?usp=sharing

13.06.2017 r.

Poniżej zamieszczono aktualną Tabelę  sankcji za naruszenie przepisów Programu Interreg V-A RCz-PL w zakresie zamówień publicznych, która stanowi załączniki do Umowy o dofinansowanie mikroprojekt

Tabela

10.05.2017 r.

Szanowni Państwo,

W zakładce Biuletyn Euroregionu Glacensis zamieszczono biuletyn 1-2017 pełen ciekawych informacji z czesko-polskiej współpracy.

Chcąc sprawić przyjemność miłośnikom uroków przyrody naszego regionu pojawiła się nowość. W każdym biuletynie na dwóch stronach poinformujemy Państwa o najciekawszych atrakcjach turystycznych wybranego regionu.

Dla tych, którzy chcieliby realizować projekty i nie mogą znaleźć właściwego partnera, będzie redagowana nowa rubryka: Poszukiwanie partnerstw.

Podobnie jak w poprzednich wydaniach będziemy także pisali o Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. W każdym numerze będzie można znaleźć najświeższe informacje nt. programu.

Swoje miejsce w biuletynie będą też miały nowo przystępujące gminy i miasta członkowskie, które mogą na naszych łamach zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców.

 

30.03.2017  r.

Szanowni Państwo,          

z dniem 1 kwietnia 2017 r. rozpoczynamy 4 nabór (rozdanie) do Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg  V-A Republika Czeska – Polska. W ramach 4 naboru  można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów tylko typu B i C w ramach Osi Priorytetowej 2 oraz Osi Priorytetowej 4. 

 Termin składania wniosków projektowych upływa z dniem 31 października 2017 r. 


Planowany termin posiedzenia Euroregionalnego Komitetu Sterującego, na którym rozpatrywane będę wnioski projektowe złożone w ramach czwartego  naboru to luty 2018 r. 

Przypominamy również, że wniosek projektowy wypełniany jest w systemie monitorującej MS2014+. System monitorujący dostępny jest pod adresem https://mseu.mssf.cz, gdzie należy w pierwszej kolejności założyć sobie konto.

Nie składa się wersji drukowanej – złożenie wniosku projektowego następuje poprzez podpis elektroniczny.

 

29.03.2017 r.

Szanowni Państwo,

w załącznikach zamieszczono opis dokumentów księgowych dotyczących mikroprojektu

 

28.03.2017 r.

Szanowni Państwo,

W dniu 21 marca 2017r. (wtorek) w Kłodzku w Sali Konferencyjnej Obiektu Turystycznego Wielki Kleszcz odbyło się  szkolenie z realizacji i rozliczania mikroprojektów Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Poniżej przedstawiam link do prezentacji z tego szkolenia : https://drive.google.com/drive/folders/0B9WDtCWqLG9Hd0NPWlhmR3dXRUk?usp=sharing

 

01.03.2017 r.

Poniżej zamieszczono Tabelę  sankcji za naruszenie przepisów Programu Interreg V-A RCz-PL w zakresie zamówień publicznych i promocji dla PW i PP z Rzeczpospolitej Polskiej oraz Tabelę sankcji za naruszenie przepisów Programu Interreg V-A RCz-PL w zakresie zamówień publicznych i promocji dla PP z Republiki Czeskiej, które stanowią załączniki do Umowy o dofinansowanie mikroprojektu.

Tabela  sankcji za naruszenie przepisów Programu Interreg V-A RCz-PL w zakresie zamówień publicznych i promocji dla PW i PP z Rzeczpospolitej Polskiej
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie warunków obniżania wartości korekt finansowych oraz wydatków poniesionych nieprawidłowo związanych z udzielaniem zamówień (Dz. U. z dnia 18 lutego 2016 r.)
Tabela sankcji za naruszenie przepisów Programu Interreg V-A RCz-PL w zakresie zamówień publicznych i promocji dla PP z Republiki Czeskiej

17.02.2017 r.

Szanowni Państwo,
poniżej , w załącznikach , zamieszczono Instrukcję do wypełniania budżetu szczegółowego PL.

01.12.2016 r.

Szanowni Państwo,

z dniem 01.12.2016 r. rozpoczął się III nabór (rozdanie) do Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska. W ramach III naboru  można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów w ramach Osi Priorytetowej 2 oraz Osi Priorytetowej 4 z warunkiem, że czas realizacji mikroprojektów nie może przekraczać 12 miesięcy.

Termin składania wniosków projektowych upływa z dniem 31 marca 2017 r.

Planowany termin posiedzenia Euroregionalnego Komitetu Sterującego na którym rozpatrywane będę wnioski projektowe złożone w ramach trzeciego naboru - lipiec 2017 r.

Przypominamy również, że wniosek projektowy wypełniany jest w systemie monitorującej MS2014+. System monitorujący dostępny jest pod adresem https://mseu.mssf.cz, gdzie należy w pierwszej kolejności założyć sobie konto. Nie składa się wersji drukowanej – złożenie wniosku projektowego następuje poprzez podpis elektroniczny.

Poniżej zamieszczono aktualne Wytyczne dla Wnioskodawców FM w Euroregionie Glacenis wraz z załącznikami - Wytyczne z mocą obowiązującą od 01.11.2016 r. 

Obowiązujące wytyczne dla Wnioskodawcy FM w Euroregionie Glacensis z opcją zmian >>>

Obowiązujące wytyczne dla Wnioskodawcy FM w Euroregionie Glacensis - wersja ujednolicona >>>

Załączniki do zaktualizowanych wytycznych FM w Euroregionie Glacensis >>>>

Informacja dotyczącą obowiązkowych wersji językowych dla projektów typu B i C >>>

Wskaźniki rezultatu i produktu dla projektu >>>


 

25.11.2016 r.

W formularzu szczegółowego budżetu mikroprojektu poprawiono opis w rozdziale 4.7 w języku polskim na "Usługi związane z organizacją i realizacją imprez lub spotkań"

24.11.2016 r.

Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczono zaktualizowaną wersję Wytycznych dla Wnioskodawcy Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis wraz załącznikami. 

W ramach aktualizacji dookreślono sformułowania i ujednolicono te, które się powtarzają. Doprecyzowano wymagania dotyczące wskaźników produktów oraz rezultatu. Doprecyzowano zasady odwołań,  trwałości, rodzaju i opisu składanych załączników, wymagań składania wniosków projektowych oraz sposobu przeprowadzenia kontroli kwalifikowalności. Uzupełniono rozdział dotyczący pomocy publicznej.   W zakresie mikroprojektów typu B i C pojawił się dodatkowy obowiązek tłumaczenia na język partnera pola w Zakładce „Opis projektu” - „Jakie działania będą realizowane w projekcie?”.

Zmianie uległy również formularze części załączników.

Zmienione wytyczne w wersji z opcją zmian oraz z ujednoliconą wersją wraz z załącznikami zamieszczono poniżej.
Poniżej również opis dotyczący obowiązkowych wersji językowych dla projektów typu B i C.

Proszę również o uwzględnienie  wskazówek dotyczących wypełniania szczegółowego budżetu mikroprojektu.

Jednocześnie przypominamy, że wniosek projektowy wypełniany jest w systemie monitorującej MS2014+. System monitorujący dostępny jest pod adresem https://mseu.mssf.cz, gdzie należy w pierwszej kolejności założyć sobie konto. Nie składa się wersji drukowanej – złożenie wniosku projektowego następuje poprzez podpis elektroniczny.

Obowiązujące wytyczne dla Wnioskodawcy FM w Euroregionie Glacensis z opcją zmian >>>

Obowiązujące wytyczne dla Wnioskodawcy FM w Euroregionie Glacensis - wersja ujednolicona >>>

Załączniki do zaktualizowanych wytycznych FM w Euroregionie Glacensis >>>>

Informacja dotyczącą obowiązkowych wersji językowych dla projektów typu B i C >>>

Wskaźniki rezultatu i produktu dla projektu >>>

 

08.11.2016 r.

Poniżej zamieszczono prezentację ze szkolenia dla Wnioskodawców, które odbyło się w Kłodzku 3 listopada 2016 r.

Prezentacja do pobrania >>>

03.11.2016 r. 

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy zaktualizowany wzór szczegółowego budżetu mikroprojektu. Szczegółowy budżet mikroprojektu stanowi obowiązkowy załącznik do wniosku projektowego w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Budżet należy załączyć w Excelu w formacie xls.

Wzór szczegółowego budżetu mikroprojektu do pobrania >>>

 

Szanowni Państwo,

przypominamy, iż z dniem 16 lipca 2016 r. rozpoczął się II nabór (rozdanie) Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska. W ramach II naboru  można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów w ramach Osi Priorytetowej 2 oraz Osi Priorytetowej 4 tylko przez nowych kwalifikowalnych wnioskodawców na podstawie dokumentacji FM.


Termin składania wniosków projektowych upływa 30.11.2016 r.


Nowy wnioskodawca to taki wnioskodawca, który do tej pory nie rozliczył (merytorycznie i finansowo) żadnego mikroprojektu w ramach POWT RCz-RP. Za mikroprojekt realizowany przez nowego wnioskodawcę uznaje się pierwszy wniosek o dofinansowanie złożony przez niego na i zatwierdzony przez EKS. W przypadku złożenia kilku mikroprojektów na to samo posiedzenie EKS wszystkie są uznawane za złożone przez nowego wnioskodawcę.  Za mikroprojekty nowego wnioskodawcy uznaje się także te, które będą składane przez instytucje realizujące już mikroprojekty w POWT RCz-RP, a które będą realizowane przez podmioty (bez osobowości prawnej) nie korzystające do tej pory z FM POWT.
W przypadku mikroprojektów typu A dopuszczalne jest, aby kryterium nowego wnioskodawcy spełniał minimum jeden z Partnerów projektu – nie ma znaczenia czy jest to Partner Wiodący czy Partner projektu.   

Zmianie uległ również zał. Nr 12 do Wytycznych Wnioskodawcy – szczegółowy budżet mikroprojektu.  Podstawową zmianą jest brak 3 podstawowych działań tj. 0 – przygotowanie, 1 – Zarządzanie, 2 – Promocja. Wnioskodawca musi przyporządkować wydatki do minimum jednego działania kluczowego – nazwa tego działania jest w gestii Wnioskodawcy. Może to być np. Konferencja jeżeli przedmiotem mikroprojektu jest zorganizowanie konferencji. W przypadku mikroprojektów typu A dopuszczalne są wydatki na przygotowanie mikroprojektu do wysokości 1% kosztów kwalifikowalnych. Wszystkie wydatki muszą być przypisane do działania kluczowego.
W odróżnieniu od dużych projektów nie jest to kwota ryczałtowa (rozliczana będzie metodą kosztów rzeczywistych) i należy ja przyporządkować do rozdziału 7.1 . Uwaga nie wpisujemy już kwoty w prawym górnym roku – pole to zostanie wypełnione automatycznie po wybraniu w kolumnie  Kod x – 7 oraz w kolumnie Kod x.y. – 7.1 Wydatki na przygotowanie wniosku projektowego. W przypadku mikroprojektów typu B i C koszty przygotowawcze nie są kwalifikowalne.
W szczegółowym budżecie w zakładce Całość uzupełniamy pole Název VP / Nazwa PW - w przypadku mikroprojektów typu B i C -  oraz dodatkową w zależności od ilości parterów pole Název partnera / Nazwa partnera w przypadku mikroprojektów typu A   (nazwy te automatycznie zostaną  przeniesione do pozostałych zakładek). Należy również uzupełnić nazwę mikroprojektu oraz datę sporządzenia.  Po wpisaniu wszystkich pozycji należy również wpisać w kolumnie EFRR wartość dofinansowania zgodnie ze źródłami finansowania (pole to nie jest uzupełniane automatycznie).


 

25.07.2016 r,

W dniu 15.07.2016 został zakończony pierwszy nabór w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Od 16.07.2016 r. trwa kontrola kwalifikowalności złożonych mikroprojektów. Do Partnerów wiodących/Wnioskodawców, za pośrednictwem programu MS2014+, wysyłane są wezwania do uzupełnienia lub Potwierdzenie o niespełnieniu wymogów kontroli kwalifikowalności. Termin na uzupełnienie braków wynosi 10 dni roboczych od dnia wysłania wezwania za pośrednictwem programu MS2014+. Możliwość uzupełnienia braków jest tylko jedna. W piśmie informującym o stwierdzonych brakach we wniosku zwarta jest instrukcja co do dalszego postepowania.
Jednocześnie przypominamy, iż wszystkie czynności związane z mikroprojektem od momentu złożenia wniosku o dofinansowanie realizowane są za pośrednictwem programu MS2014+.

18.07.2016 r.

Z dniem 16 lipca 2016 r. rozpoczął się II nabór (rozdanie) Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska. W ramach II naboru  można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów w ramach Osi Priorytetowej 2 oraz Osi Priorytetowej 4 tylko przez nowych kwalifikowalnych wnioskodawców na podstawie dokumentacji FM.
Nowy wnioskodawca to taki wnioskodawca, który do tej pory nie rozliczył (merytorycznie i finansowo) żadnego mikroprojektu w ramach POWT RCz-RP. Za mikroprojekt realizowany przez nowego wnioskodawcę uznaje się pierwszy wniosek o dofinansowanie złożony przez niego na i zatwierdzony przez EKS. W przypadku złożenia kilku mikroprojektów na to samo posiedzenie EKS wszystkie są uznawane za złożone przez nowego wnioskodawcę.  Za mikroprojekty nowego wnioskodawcy uznaje się także te, które będą składane przez instytucje realizujące już mikroprojekty w POWT RCz-RP, a które będą realizowane przez podmioty (bez osobowości prawnej) nie korzystające do tej pory z FM POWT.
W przypadku mikroprojektów typu A dopuszczalne jest, aby kryterium nowego wnioskodawcy spełniał minimum jeden z Partnerów projektu – nie ma znaczenia czy jest to Partner Wiodący czy Partner projektu.   

Zmianie ulega również zał. Nr 12 do Wytycznych Wnioskodawcy – szczegółowy budżet mikroprojektu.  Podstawową zmianą jest brak 3 podstawowych działań tj. 0 – przygotowanie, 1 – Zarządzanie, 2 – Promocja. Wnioskodawca nie ma również obowiązku dzielenia budżetu na poszczególne działania kluczowe w mikroprojekcie - musi natomiast przyporządkować wydatki do minimum jednego działania kluczowego – nazwa tego działania jest w gestii Wnioskodawcy. Może to być np. Konferencja jeżeli przedmiotem mikroprojektu jest zorganizowanie konferencji. W przypadku mikroprojektów typu A dopuszczalne są wydatki na przygotowanie mikroprojektu do wysokości 1% kosztów kwalifikowalnych. W odróżnieniu od dużych projektów nie jest to kwota ryczałtowa (rozliczana będzie metodą kosztów rzeczywistych) i należy ja przyporządkować do rozdziału 7.1 . Uwaga nie wpisujemy już kwoty w prawym górnym roku – pole to zostanie wypełnione automatycznie po wybraniu w kolumnie  Kod x – 7 oraz w kolumnie Kod x.y. – 7.1 Wydatki na przygotowanie wniosku projektowego. W przypadku mikroprojektów typu B i C koszty przygotowawcze nie są kwalifikowalne.
W szczegółowym budżecie w zakładce Całość uzupełniamy pole Název VP / Nazwa PW - w przypadku mikroprojektów typu B i C -  oraz dodatkową w zależności od ilości parterów pole Název partnera / Nazwa partnera w przypadku mikroprojektów typu A   (nazwy te automatycznie zostaną  przeniesione do pozostałych zakładek). Należy również uzupełnić nazwę mikroprojektu oraz datę sporządzenia.  Po wpisaniu wszystkich pozycji należy również wpisać w kolumnie EFRR wartość dofinansowania zgodnie ze źródłami finansowania (pole to nie jest uzupełniane automatycznie).

Szczegółowy budżet mikroprojektu - wzór obowiązujący od 16.07.2016 r.

 

30.06.2016 r.

W załączeniu propozycja projektowa miasta Jaroměř w zakresie nawiązania partnerstwa do mikroprojektu, którego głównym działaniem jest zwiększenie ruchu turystycznego poprzez realizację filmów promocyjnych w ramach OP 2 - wspólne działania informacyjne, marketingowe i promocyjne w dziedzinie wykorzystania zasobów przyrodniczych i kulturowych.

Do pobrania propozycja projektowa >>>

30.06.2016 r.

Błąd w programie MS2014+ został usunięty przez wykonawcę systemu.

29.06.2016 r.

W dniu 27.06.2016 r. operator systemu MS2014+ dokonał aktualizacji certyfikatów podpisów elektronicznych, które umożliwiają złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020. Związane to było z brakiem w systemie certyfikatów wydanych przez polskich dostawców po 01.04.2016 r. W związku z powyższym należy dokonać aktualizacji oprogramowania zgodnie z instrukcją na stronie programu https://mseu.mssf.cz

29.06.2016 r.

Po aktualizacji systemu wystąpił błąd w programie MS2014+, który uniemożliwia zmianę budżetu. Wykonawca pracuję nad usunięciem problemu. Wykonawca systemu poinformuje jeśli prace zostaną zakończone.

28.06.2016 r.

Poniżej zamieszczono zmienione Wytyczne dla Wnioskodawcy Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis zatwierdzone przez Instytucję Zarządzającą w dniu 27.06.2016 r. oraz zaktualizowany zał nr 2 do Wytycznych FM
do pobrania z opcją śledzenia zmian
do pobrania w pliku pdf
Załącznik nr 2 do Wytycznych FM

20.06.2016 r.

Zgodnie z wytycznymi Instytucji Zarządzającej poszczególne mikroprojekty  w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020 muszą także przyczynić się do osiągnięcia programowych wskaźników rezultatu dla odpowiedniej osi priorytetowej. Wnioskodawca we wniosku o dofinansowanie nie jest zobowiązany do wykazania ilościowo wskaźnika rezultatu (kwantyfikacji) nie ma obowiązku również wskazania daty jednakże powinien w opisie odnieść się do wskaźników rezultatu wskazanych w Dokumencie Programowym. W formularzu wniosku w rozdziale "Wskaźniki" należy wybrać wskaźnik produktu i dokonać jego opisu, a następnie wybrać wskaźnik rezultatu i również dokonać jego opisu. Kody wskaźników produktu oraz rezultatu wraz z wyjaśnieniami znajdują się w załączonym dokumencie do pobrania.

Opis wskaźników

 


08.06.2016 r.

 

Do pobrania informacja dotycząca stosowania podpisu elektronicznego niezbędnego do podpisania wniosku o dofinansowanie mikroprojektu w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska

20.05.2016 r.

 

Poniżej zamieszczono prezentację ze szkolenia dla wnioskodawców, które odbyło się 19 maja 2016 r. w Kłodzko oraz informację dotyczącą wypełniania obowiązkowych pól w formularzu wniosku o dofinansowanie do wypełnienia w dwóch wersjach językowych tj. w języku polskim i czeskim dla mikroprojektów typu B i C.

 

Zamieszczono również opis wskaźników dla OP 2 i 4

 

1. Prezentacja
2. Informacja o obowiązkowych polach dla projektów typu B i C
3. Opis wskaźników

 

05.05.2016 r.

Ogłoszenie naboru wniosków o dofinansowanie
z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis
w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska

Euroregion Glacensis jako Zarządzający Funduszem Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska ogłasza z dniem 05.05.2016 ciągły nabór wniosków o dofinansowanie mikroprojektów z Funduszu Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Glacensis

Jest to jeden nabór ciągły ogłoszony na cały okres programowania. Wnioski przyjmowane są na bieżąco, przy czym składane są w ramach poszczególnych rozdań (poszczególnych naborów) ogłoszonego ciągłego naboru. Decyzję w sprawie przyznania dofinansowania podejmuje EKS.

W celu spełnienia warunków i celów określonych dla FM Partner FM (Zarządzający FM) może ukierunkowywać zakres tematyczny składanych mikroprojektów oraz określać grupę wnioskodawców.

Wnioski o dofinansowanie wraz z załącznikami można składać wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego MS2014 +  https://mseu.mssf.cz

W ramach I naboru (rozdania) można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów w ramach Osi Priorytetowej 2 oraz Osi Priorytetowej 4 przez wszystkich kwalifikowalnych wnioskodawców na podstawie dokumentacji FM od dnia 05.05.2016 r.

Termin składania wniosków w ramach pierwszego naboru upływa z dniem 15 lipca 2016 r. Planowany termin posiedzenia EKS_u – październik 2016r.

Z dniem 16 lipca 2016 r. rozpoczyna się II nabór (rozdanie). W ramach II naboru  można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów w ramach Osi Priorytetowej 2 oraz Osi Priorytetowej 4 tylko przez nowych kwalifikowalnych wnioskodawców na podstawie dokumentacji FM.

Nowy wnioskodawca to taki wnioskodawca, który do tej pory nie rozliczył (merytorycznie i finansowo) żadnego mikroprojektu w ramach POWT RCz-RP. Za mikroprojekt realizowany przez nowego wnioskodawcę uznaje się pierwszy wniosek o dofinansowanie złożony przez niego na i zatwierdzony przez EKS. W przypadku złożenia kilku mikroprojektów na to samo posiedzenie EKS wszystkie są uznawane za złożone przez nowego wnioskodawcę.  Za mikroprojekty nowego wnioskodawcy uznaje się także te, które będą składane przez instytucje realizujące już mikroprojekty w POWT RCz-RP, a które będą realizowane przez podmioty (bez osobowości prawnej) nie korzystające do tej pory z FM POWT.   

Termin składania wniosków do II naboru (rozdania) upływa z dniem 30 listopada 2016 r. Planowany termin posiedzenia EKS_u – marzec 2017r.

Środki finansowe alokowane do Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis na cały okres programowania dla polskiej i czeskiej strony obszaru przygranicznego podzielone zostały następująco:

Strona polska (w EUR) 5.000.000

Strona czeska (w EUR) 5.134.117

W zależności od sposobu włączenia partnera zagranicznego w przygotowanie i realizację mikroprojektu wyodrębnia się następujące rodzaje projektów:

  1. z partnerem wiodącym (wspólne - typ A)
  2. partnerskie/komplementarne (typ - B),
  3. samodzielne (typ - C),
  4. własne.

W ramach FM w Euroregionie Glacensis można dofinansować tylko te mikroprojekty, których przedmiot wpisuje się w osie priorytetowe (OP) 2 i 4.

OP 2 Rozwój potencjału zasobów przyrodniczych i kulturowych na rzecz wspierania zatrudnienia
40 % alokacji na FM – 2 000 000 EUR
wartość minimalna:      
mikroprojekt bez partnera wiodącego 2 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 2 000 EUR na każdego partnera
wartość maksymalna:           
mikroprojekt bez partnera wiodącego 30 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 30 000 EUR na jednego partnera, wzg. na część narodową

OP 4  Współpraca instytucji i społeczność
60 % alokacji na FM – 3 000 000 EUR

Wartość dofinansowania 2 000 - 20 000 EUR.
wartość minimalna:     

mikroprojekt bez partnera wiodącego 2 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 2 000 EUR na każdego partnera

wartość maksymalna:          
mikroprojekt bez partnera wiodącego 20 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 20 000 EUR na jednego partnera, wzg. na część narodową

Finansowanie
maks. 85% z EFRR
5% z Budżetu Państwa RP
10% z własnych źródeł wnioskodawcy

Wnioskodawca zapewnia pełne finansowanie realizacji mikroprojektu, przy czym po rozliczeniu Partner FM przekaże mu zwrotnie kwotę odpowiadającą udziałowi współfinansowania z EFRR w wydatkach kwalifikowalnych (maksymalnie do wysokości dofinansowania wskazanego w umowie).

Właściwość terytorialna Partnera FM w ramach Funduszu Mikroprojektów dla Euroregionu Glacensis:

Po stronie polskiej:

powiaty dzierżoniowski, kłodzki, strzeliński, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki, miasto Wałbrzych

Po stronie czeskiej:

obszar administracyjny powiatów: Jičín, Trutnov, Náchod, Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Šumperk oraz teren gminy Bílá Voda


Podstawowym dokumentem dla wnioskodawców są Wytyczne dla Wnioskodawcy Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Dokument ten wraz z załącznikami oraz pozostałymi dokumentami programu jest dostępny do pobrania w zakładce Interreg V-A 2014-2020.

W związku z aktualizacją dokumentacji zaleca się bieżące monitorowanie strony internetowej na której zamieszczane będą ewentualne zmiany. 


Informacje dotyczące szkoleń znajdują się w zakładce "Szkolenia".


 

Szanowni Państwo,

podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w dniu 04.12.2015 w Ołomuńcu zatwierdzony został projekt parasolowy Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. W Programie Interreg V-A Republika Czeska-Polska obowiązywać będzie wyłącznie elektroniczny obieg dokumentów co oznacza, że wypełnienie wniosku odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji internetowej, a do złożenia wniosku niezbędne będzie posiadanie elektronicznego podpisu.  Obecnie trwają jeszcze prace nad systemem, który będzie obsługiwać Fundusz Mikroprojektów. Po zakończeniu prac przez operatora systemu zostanie ogłoszony nabór do Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Planowany termin ogłoszenia naboru – maj 2016 r. Wytyczne Funduszu Mikroprojektów zostaną udostępnione w dniu ogłoszenia naboru.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować na stronie internetowej Euroregionu Glacensis.

Środki finansowe alokowane do Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis dla polskiej i czeskiej strony obszaru przygranicznego podzielone zostały następująco:

Strona polska (w EUR) 5.000.000
Strona czeska (w EUR) 5.134.117

W zależności od sposobu włączenia partnera zagranicznego w przygotowanie i realizację mikroprojektu wyodrębnia się następujące rodzaje projektów:

  1. z partnerem wiodącym (wspólne - typ A)
  2. partnerskie/komplementarne (typ - B),
  3. samodzielne (typ - C),
  4. własne.

W ramach FM w Euroregionie Glacensis można dofinansować tylko te mikroprojekty, których przedmiot wpisuje się w osie priorytetowe (OP) 2 i 4.

OP 2 Rozwój potencjału zasobów przyrodniczych i kulturowych na rzecz wspierania zatrudnienia
40 % alokacji na FM – 2 000 000 EUR
wartość minimalna:      
mikroprojekt bez partnera wiodącego 2 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 2 000 EUR na każdego partnera
wartość maksymalna:           
mikroprojekt bez partnera wiodącego 30 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 30 000 EUR na jednego partnera, wzg. na część narodową

OP 4  Współpraca instytucji i społeczność
60 % alokacji na FM – 3 000 000 EUR

Wartość dofinansowania 2 000 - 20 000 EUR.
wartość minimalna:     

mikroprojekt bez partnera wiodącego 2 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 2 000 EUR na każdego partnera

wartość maksymalna:          
mikroprojekt bez partnera wiodącego 20 000 EUR
mikroprojekt z parterem wiodącym 20 000 EUR na jednego partnera, wzg. na część narodową


Finansowanie
maks. 85% z EFRR
5% z Budżetu Państwa RP
10% z własnych źródeł wnioskodawcy

Odbiorca końcowy powinien zapewnić pełne finansowanie realizacji mikroprojektu, przy czym po rozliczeniu Partner FM przekaże mu zwrotnie kwotę odpowiadającą udziałowi współfinansowania z EFRR w wydatkach kwalifikowalnych (maksymalnie do wysokości dofinansowania wskazanego w umowie).

Właściwość terytorialna Partnera FM w ramach Funduszu Mikroprojektów dla Euroregionu Glacensis:

Po stronie polskiej:
powiaty dzierżoniowski, kłodzki, strzeliński, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki, miasto Wałbrzych

Po stronie czeskiej:
obszar administracyjny powiatów: Jičín, Trutnov, Náchod, Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Šumperk oraz teren gminy Bílá Voda